Krakš! - zars salūza ar skaļu, sausu troksni. 

Krakš! - atbildēja mana mugura. Tā sākās manas 5 gadus ilgās muguras problēmas.

Tas notika vēlā rudenī, kad, laužot ugunskuram koku, atradu diezgan biezu un lokanu zaru, kuru es salocīju, taču nespēju salauzt. Rezultātā es to salauzu, bet tajā pašā laikā, kā uzzināju daudz vēlāk, arī mana mugurkaula skrimslis iesprāga, un es ieguvu starpskriemeļu trūci.

Mana mugura sāka sāpēt dienu un nakti. Tā sāpēja, kad es gāju, kustējos sēdus, naktī pagriežoties no vienas sāna uz otru. Dažreiz tās bija ļoti asas sāpes, kas lika man aizturēt elpu. Dažreiz tas bija blāvii nīdošas, tāpēc šķita, ka tam nekad nebūs gala. Palika nedaudz labāk vai bija pavisam ... Un pat tas, ka līdz tam laikam es jau 10 gadus regulāri nodarbojos ar jogu, neatrisināja manu problēmu. 

Mans osteopāts regulāri mani izglāba, atbrīvojot mani no akūta sāpju stāvokļa. Līdz kādu dienu viņš mani nosūtīja veikt MRI. Ārsts, kurš veica pētījumu, jautāja, vai es pati atnācu, vai viņi mani atveda))) Starpskriemeļu trūce L4-L5 izrādījās diezgan liela un nospieda nervu saknes, izraisot pastāvīgas sāpes. Tad es sapratu, ka mans ierastais jogas asānu komplekss nespēj atrisināt situāciju - man bija jāmeklē īpašas metodes.

Es devos pie fizioterapeita, taču vingrinājumi bija tik neinteresanti un garlaicīgi, ka nespēju sevi piespiest tos izpildīt. Man pašai bija rūpīgi jāizpēta šī tēma un izlēmu apmeklēt gadu ilgu jogas terapijas kursu Sanktpēterburgā. Mana medicīniskā pieredze palīdzēja atsijāt graudus no pelavām un sastādīt metodiku, apvienojot visefektīvākās pieejas un vingrinājumus. Mana mugura tagad jūtas lieliski, kļūstot par īstu atbalstu un pamatu. Pēdējos 5 gadus esmu vadījusi apmācības par muguras jogas terapiju, kas simtiem cilvēku jau ir palīdzējusi atgūt muguras veselību un aizmirst par sāpēm.

Šis kurss ir radies, balstoties uz manām medicīnas zināšanām , uz daudzu gadu pieredzi un senajām jogas praksēm. Vairāk par kursu >>