Dal (lēcu) zupa un dārzeņu zupa

Zupa sanāca ļoti garšīga, aromātiska un ēstgribu veicinoša! Zupai pievienoju trīs rīsu cepumus ar avokado, gurķiem un redīsu kāpostiem. Avokado pārkaisa ar melno sāli un pipariem un viegli sapilina ar olīveļļu.
Gatavojam?

Lēcas krūzē izmērcējam uz nakti. Tad tās ir gatavas tikai 20-30 minūtēs. Kad dal (lēcas) nelielā ūdens daudzumā ir pilnībā sadalījušās, es ievietoju tās blenderī un  sasmalcinu līdz viendabīgai masai.
Es lietoju https://www.herbals.lv/lv/indieshu-virtuve/single?id=2946

Kamēr dal zirnīši vārās, es sagriezu šos dārzeņus apmēram centimetru lietolos kubiņos: burkānu, nedaudz zaļās pupiņas, pusi kabača, pusi pipara, ceturtdaļu selerijas saknes.

Gī eļļā es viegli apcepu garšvielas kurkumu, asafoetidu, masalu dārzeņiem. Asafoetida ir īpaša garšviela ar sīpolu un ķiploku aromātu, kas palīdz sagremot pākšaugus! Lasiet par Asafoetidu šeit https://www.herbals.lv/lv/indieshu-virtuve/single?id=3104

Var lietot šādu masalu https://www.herbals.lv/lv/indieshu-virtuve/single?id=4898

Nu! Gandrīz pabeigts. Tagad es apvienoju kubiņos sagrieztus dārzeņus ar vārītu dalu, pievienoju ēdamkaroti tomātu pastas, pievienoju ūdeni vajadzīgajam zupas daudzumam.

Pievienojiet sāli, zaļumus, muskatriekstu un vāriet vēl 20-30 minūtes, līdz tie ir pilnībā pagatavoti