Kailas Tibet Jatra | 2024. g augustā

Šī ir iespēja pieskarties pašai svētākajai vietai, pielūgt Mahadevu un saņemt garīgās dāvanas - dziļi transfromējošu enerģiju! Iespēja attīrīt savu negatīvo karmu un saņemt enerģiju dziļām pārmaiņām!

                                            नमः शिवाय

Kailas - tā ir jogu, budistu un hinduistu vissvētākā vieta uz Zemes. To mēdz saukt par "Templi tempļiem", "Pasaules sirdi", "Pasaules asi", "Vērtīgo sniega kalnu". Hinduisti uzskata, ka Kailasa virsotne ir Mahadevas Šivas mājoklis, ar kura svētību nāk visi transformācijas veidi, gan fiziskā, gan garīgā līmenī.

Saskaņā ar Višnu puranu, Kailasa virsotne fiziskajā plānā attēlo Kalnu Mēru – Pasaules asi, un tiek uzskatīts, ka tā ir enerģētiski visspēcīgākā vieta uz Zemes. Kā milzu piramīda tā ir precīzi orientēta pēc debess pusēm, kalns majestātiski un neapstrīdami paceļās virs apkārtējās apkārtnes. Kailas kalns (6714 m) atrodas attālā un nepieejamā Tibetas rietumu daļā. Pie tā pamatnes atrodas divi ezeri - dzīvais Manasarovar un mirušais Rakšas Tal. Kailasa apvidū sākas Tibetas, Indijas un Nepālas četras galvenās upes. Šo upju plūsmas aiznes svētā Kailasa dievišķo enerģiju visām četrām pasaules malām.

Tibetas tekstos ir rakstīts, ka noslēpumainā zeme Šambala atrodas uz ziemeļrietumiem no svētā Kailas kalna. Svētos rakstos arī teikts, ka neviens nekad neaptraipīs tā tīrumu un nenokļūs uz kalna virsotni. Svētceļnieki ierodas šeit, lai ar godbijību apietu apkārt Varenajam kalnam. Apiešana aizņem 3 dienas, un to sauc par parikrama (sansk.) vai kora (tib.).

Šis brauciens ir tiem, kuri ir gatavi pārmaiņām! Transformācijai ir nepieciešama enerģija un apziņa, atbildes uz jautājumiem - Kas es esmu? Kāpēc es dzīvoju?


Ceļojums uz Kailasu var kļūt par vissvarīgāko notikumu Jūsu dzīvē. Meditācija pie Kailasa kļūst dziļāka un dabiskāka, parādās izpratne par patiesām vērtībām, mainās apziņas stāvoklis, un paverās pāreja uz augstāku vibrāciju līmeni.

Kailass ir unikāla, mistiska, daudzdimensionāla un bezgalīga vieta. Jūs varat doties tur atkal un atkal, saņemot ikreiz garīgas dāvanas, asimilējot tās un atgriežoties ar dziļu pateicību par jauno dāvanu. Šajā svētajā kalnā ir vieta visu kastu, tautību, reliģiju un profesiju cilvēkiem. Katrs iegūs to, kas viņam vajadzīgs.

Svētais kalns nepieļauj netīšu vai savtīgu cilvēku ierašanos. Šim konkrētam braucienam mums ir nepieciešama dvēseles tīrība un laba fiziska sagatavotība, pacietība un nodomu skaidrība, kā arī nelokāma vēlme sasniegt kalnu un veikt koru.

Augstkalmu apstākļi ir liels pārbaudījums prāta spēkam un fiziskajam ķermenim. Kora notiks 4500m augstumā, un visaugstākā vieta – pāreja Dolma La ir 5630m augstumā. Lai sagatavotu ķermeni pārbaudījumam, 3 mēnešus iepriekš mēs sāksim lietot īpašus uztura bagātinātājus, kā arī ikdienas veiksim īpašu elpošanas praksi un jogas vingrojumus.

ॐ Tātad īsumā mūsu maršruts: lidojums uz Nepālu, 2 dienas Katmandu, kur mēs apmeklējam Šivas Zelta templi, stupu Swayambhunath un Boutnath. Kailas-puja un svētības saņemšana no budistu stupas.

Lidojums uz Lhasu - Tibetas galvaspilsētu. Viena diena aklimatizācijai un 2 Lasai. Mēs apmeklēsim Lhasu Džokangas klosterī, apiesim ap to ka kalnu kori. Mēs apmeklēsim Potalu, daudzu Dlai lamu dzīvesvietu, kā arī apmeklēsim Sēras un Drepungas klosterus.

Mēs no ziemeļu puses apskatīsim pasaules augstāko virsotni Everestu. 4 dienas braucam pa Tibetas plato (4500 m) gar Himalaju grēdas sniegbaltajām virsotnēm caur augstām kalnu pārejām uz Manosarovara ezeru un Kailasu. Pārgājiens ap svēto ezeru. Negatīvās karmas mazgāšana un attīrīšana Manasarovara ezerā ar dzīvo ūdeni. Mēs atstājam negatīvismu un trūkumus Rakshastal ezerā ar mirušu ūdeni.

Mēs pacelsimies līdz Kailašas pakājei, lai iegūtu īpašu Šivas darshanu - vieta, kur sākas iekšējā Nandi kore. Mūsu ceļojuma apogeja - gājiens ap svēto kalnu (53 km) virzīšanās notiek 3 dienas. Augstākais punkts ir Dolma La caurlaide (5630m), kas savieno divas ielejas - Pitsu un Šivu. Pēc gājiena beigām 3 dienu laikā mēs atgriežamies Nepālā pa sauszemi caur Kirungu.

Ceļojuma pēdējās 3 dienas mēs dzīvosim Katmandu netālu no lielākās budistu stupas Boudnath. Šīs īpašās vietas prakses un enerģija palīdzēs mums sākt absorbēt Kailasā saņemto enerģiju. Šis ir ļoti vērtīgs un nozīmīgs laiks. Pēcpusdienā būs iespēja apmeklēt pārsteidzošas vietas Katmandu - Bhaktapur un Patan.

Katru dienu visa ceļojuma laikā - prakse, hatha joga un pranajama. Ceļojuma lekciju galvenā tēma: «Ieraudzīt savu Pūķi, sakaut savu pamata klupšanas akmeni un atklāt savu talantu.»


Izmaksas 23 dienu ceļojumam: 2800€.
Cenā ietilpst viss nepieciešamais, lai jums nebūtu jāuztraucas par sadzīves jautājumiem (pārtika, nakšņošana, transports): Katmandu ir laba viesnīca ar brokastīm, visas ekskursijas un ieejas maksa, tempļa apmeklējumiem, Kailas-puja Pashupatinath. Visi Nepālas un Tibetas transfēri ar ērtu autobusu, Ķīnas vīza uz Tibetu, atļauja gājienam ap Kailasu Tibetā, izmitināšana viesu mājās ar 3 veģetārām ēdienreizēm, kā arī viss praktiskais atbalsts ceļā (nesēji, virtuve, jaki), visas ieejas biļetes un Kailas-Tibetas ceļojuma katras dienas programma - joga, praktikas un meditācija, vakara lekcijas par šo tēmu.

Samaksā neietilpst:

  • Lidojums Rīga - Stambula - Katmandu - 850€ mēs esam rezervējuši grupas biļeti
  • Lidojums Katmandu-Lhasa  - 400 € mēs esam rezervējuši grupas biļeti  
  • Apdrošināšana uz 23 dienas (augstums līdz 5600m) - grupai būs apmēram 60 €
  • Nepālas vīza - 40 € (nopirkta uz robežas)
  • Pusdienas un vakariņas Katmandu viesnīcā, dzeramnaudas, dzeramais ūdens

Provizoriski kopējais budžets orientējoši: 4150 €

Apmaksas kārtība:

  • I daļa - līdz 1 aprīlim - 850€ +400€  aviobiļetēm
  • II daļa līdz 30 maijam - 1400€
  • III daļa līdz 30 jūlijam - 1400€ + 100€ apdrošināšana un Nepālas vīza

Pieraksts un reģistrācija: darakova@inbox.lv   Visi jautājumi: +371 29250994 Viktorija Darakova

Maršruts pa dienām

1.DIENA 7AUG. Lidojums Rīga-Katmandu. Tikai 15 stundas ceļā un viena pārsēšanās ar Turkish Airlines! Izbraukšana no Rīgas pulksten 12: 20-15: 20 Stambulā 20:30 - 06:20 Katmandu.

2.DIENA 8AUG. Nepāla. Ierašanās Katmandu 06:20. Izmitināšana viesnīcā. Pēc lidojuma nedaudz atpūsties. Jatras svētības iegūšana Nepālas vecākajā stupā, Swayambudnath un lielākajā budistu stupā Boudnath. Prakse apkārt stupai.

3.DIENA 9AUG. Katmandu. No rīta joga, pranajama un meditācija. Mēs saņemam svētības no hinduistu svētnīcām: Šivas Pashupatinath Zelta tempļa, kur mums tiks īstenota īpaša Kailash pudža. Vakars Aarati netālu no tempļa svētās Bagmati upes krastā.

4.DIENA 10AUG. Katmandu. (1350м). No rīta joga, pranajama un meditācija. Iepirkšanās un gatavošanās jatrai. Mēs dosimies uz Thamelas seno rajonu, kur var iegādāties suvenīrus un trūkstošo kalnu aprīkojumu. Ķīnas vīzas iegūšana.

5.DIENA 11AUG. Lhasa (3656m). No rīta joga, pranajama un meditācija. Pēc stundas ilga lidojuma ieradamies Tibetas galvaspilsētā Lhasā. Gungara lidosta atrodas 3656 metru augstumā virs jūras līmeņa un ir viena no augstākajām lidostām pasaulē, kas atrodas 60 km attālumā no Lasas pilsētas. Pārvietošanās un izmitināšana viesnīcā. Tibetas budisma avots ir Džokhanas klosteris. Kora (pastaigāties pa svētu vietu) ap klosteri. Aklimatizācija temperatūrai un lielam augstumam.

6.DIENA 12AUG. Lhasa (3656м). No rīta joga, pranajama un meditācija. Pēc brokastīm apmeklēsim majestātisko Potalas pili - Dalailamas rezidenci. Potala pils tika uzcelta Marpo Ri kalnā 130 metru augstumā. No kalna paveras skaists skats uz visu Lhasu. Saskaņā ar senajām leģendām kalnā ir vairākas svētas alas, kur dzīvoja Bodhisattva Avalokiteshvara (Chenresig). Tāpēc 7. gadsimtā karalis Songtsens Gampo izmantoja alas meditācijas praksēm. Tas izskaidro arī vārda "Potala" izcelsmi, kas saskaņā ar dažām teorijām cēlies no tibetiešu nosaukuma "Avalokiteshvara tīrā zeme" ar nosaukumu "Potala". Vēlāk karalis nolēma uzcelt pili Marpo Ri. Šī pils vēlāk kļuva par Potalas pils pamatu.

Džokangas templis ir vissvarīgākais Tibetas budisma svētceļojumu punkts. Tajā ir Budas statuja, kas izveidota Budas Šakjamuni dzīves laikā. Tempļa galvenā ēka ir četros stāvos. Visas ēkas Lhasas centrā nedrīkst būt augstākas par četriem stāviem. Tas ļauj ikvienam redzēt Jokana zelta jumtu no visu citu vecpilsētas ēku jumtiem. Vissvarīgākā statuja templī ir vairāk nekā 2500 gadus veca, un to iesvētīja pats Buda.

Dienas beigās mēs apmeklēsim Norbulinka pili - Dalailamas vasaras rezidenci un slavenāko dārzu Lhasā. Nosaukums Norbulingka nozīmē "Dārgumu parks" Tibetiešu valodā. Komplekss atšķiras no vairuma klosteru, kurus redzēsit Tibetā. Tas atrodas lielā parkā ar daudziem kokiem un ziediem un ezeru. Parkā ir vairākas pilis, kur atrodas visinteresantākais Dalailamas 13. gadsimta templis.

7.DIENA 13AUG. Lhasa (3656м). No rīta joga, pranajama un meditācija. Mēs apmeklēsim Drepungas klosteri - lielāko klosteri Tibetā, kas dibināts 14. gadsimtā. Pirms Potalas celtniecības Drepungas klosteris bija pirmo 5 Dalai Lamas dzīvesvieta. Tibetas budisma ziedu laikā klosterī praktizēja līdz 10 tūkstošiem mūku. Mūsdienās mūku skaits ir samazinājies līdz dažiem simtiem (apmēram 600), bet Drepungas klosteris joprojām liecina par tā bijušās slavas pazīmēm. Šeit ir Stupa no otrā, trešā un ceturtā Dalailamas, kas atrodas Drepungā.

Pēcpusdienā apmeklēsim Sēras klosteri. Klosteri 15. gadsimtā dibināja Tsongkhapa Jamchen students. Diskusijas un filozofiskas debates ir svarīga budisma izpētes sastāvdaļa. Gelugpa ordeņa mūki uzskata, ka vienlaikus ar tekstu izpēti ir svarīgi praktizēt to, ko viņi ir iemācījušies. Viņi pulcējas pagalmā, lai uzdotu viens otram jautājumus par reliģiskām tēmām, lai viņi tos labi saprastu. Mēs piedalīsimies debatēs klostera pagalmā. Mūki pavada diskusijas ar raksturīgiem žestiem, maina partnerus, sapulcējas diskusijās, pajoko un izbauda procesu.

8.DIENA 14AUG. Gjanse (4025м). No rīta joga, pranajama un meditācija. Pēc brokastīm braucam ar autobusu 290 km uz Gjanse. Ceļš ved gar milzīgo tikrīzzilo spoguļveida Jamdrokas ezeru (4300 m augstumā), pēc tam paceļas līdz Karo La Pass (5010 m), un tur paveras iespaidīgs ledājs.

Ierodoties Gjansē, mēs ieejam viesnīcā, mazliet atpūšamies un pēc tam apmeklējam Pelkor Chode klosteri. Klosteris tika uzcelts 15. gadsimtā. pirmais Panchen Lama. Šis ir budisma centrs, kurā pastāv Gelugpa, Sakya un Kagyu skolas pilnīgā harmonijā un mierā. Vēlāk, 1427. gadā, uzcēla Daudzdurvju stupu (Tashi Gomang), kam par paraugu ņēma Lielo Stupu Kubum. 32 metru augstajā stupā ir iekļauti 108 altāri, kur 100 tūkstoši budistu attēlu ir fiksēti kā statujas un sienas gleznojumi, no kuriem lielākā daļa celtas reizē ar stupu. Stupas augšpusē ir atvērta terase, no kuras paveras neticami skati uz pilsētu, klosteri un apkārtējo fortu.

9.DIENA 15AUG. Šigatse (3840m). No rīta joga un pranajama. Braucam 1,5 stundas 90 km Shigatse. Šeit mēs apmeklēsim Tašilumpo klosteri - Panchen Lama rezidenci, kas tiek uzskatīta par bezgalīgas apgaismības Budas reinkarnāciju. Interesantas lietas šajā klosterī, kuru 1447. gadā uzcēla pirmais Dalailama, ir Šakjamuni relikvijas, Maitrejas zāle un satriecoša thanku kolekcija.

Tad mēs braucam 3 stundas 150 km līdz Sakya. Ierodoties Sakjā, mēs ieejam savā viesnīcā, lai atpūstos, un pēc tam pavakariņojam un nakšņojam.

10.DIENA 16AUG. Tingri (4348м). No rīta joga un pranajama. Pēc brokastīm apmeklēsim Sakjas klosteri. Trum Chu upe klostera kompleksu sadala divās daļās - viena atrodas kalna nogāzē, bet otra atrodas ielejā zemāk. Skats uz klosteri ir iespaidīgs: to ieskauj augstas melnas sienas ar skatu torņiem visos četros stūros. Klostera galvenās krāsas ir balta, sarkana un melna. Šīs krāsas attēlo Rig Sum Gompo (trīs Bodhisattvas): Gudrības Buda (Manjushri), Līdzjūtības Buda (Avalokiteshvara) un Vajrapani.

Pēc Sakjas klostera apmeklējuma mēs dodamies uz Rongbuku. Šeit mēs apmeklēsim Rongbukas klosteri, kas atrodas Jomolungma (Everesta) pasaules augstākās virsotnes pakājē, uz ziemeļiem no pasaules augstākā kalna 4980 m augstumā, Dzakar Chu ielejas galā. Rongbukas klosteris ir pazīstams kā augstākais kalnu klosteris pasaulē. Šerpām, kas dzīvo dienvidu nogāzēs, Chomolungma ir svarīga vieta svētceļojumos. No klostera paveras elpu aizraujošs skats uz Jomolungmas ziemeļu sienu. Nakšņošana Tingri.

11.DIENA 17AUG. Saga (4640м). No rīta joga un pranajama. Mūsu ceļš ved caur Tibetas plato. Šodien mēs nobrauksim 495 km, izmantojot augstāko punktu Gyatchu La caurlaidē (5220 m) pa ceļu, garām Peku ezeram - arī 4330 m, šķērsojot Brahmaputras upi. Nakšņošana viesu namā Sāga.

12.DIENA 18AUG. Manosarovar (4590м). No rīta joga un pranajama. Pēc agra rīta brokastīm mēs atstājam Sāgu. 8 stundas ceļā cauri Tibetas plašumiem, kur ganās gan jaku, gan aitu ganāmpulki, caur Paryang un Mayumla Pass, jaukām akmeņainām virsotnēm un smilšu kāpām. Mansarovara ezers un pirmā iespēja redzēt Kailasa kalnu no tālienes.

13.DIENA 19AUG. Manosarovar (4590м). No rīta joga un pranajama. Svētais Manasarovaras ezers ar dzīvo ūdeni: peldēšanās ezerā un īpašas prakses. Ap svēto ezeru veidosim kori, kas ar automašīnu var aizņemt 3-4 stundas. Svastikas kalns (Gurla Mandhata), Rakshasatal ezers ar mirušu ūdeni: īpašas prakses. Senā Čiu klosteris, kas saistīts ar Guru Rimpoche (Padmasambhava) vārdu. Vakarā baudīsim vannu dabiskajā karstajā avotā netālu no Chiu klostera.

14.DIENA 20AUG. Darchen (4575м). No rīta joga un pranajama. Transfērs uz Darchenu, Kailasa pakājē. Pēc izmitināšanas viesu namā mēs uzkāpsim uz Serlung klosteri 4900m augstumā. Šeit sākas iekšējā Nandi kore, lai saņemtu Kailas saimnieka Dieva Šivas darshanu un kores svētību.

15.DIENA 21AUG. 1 PĀRGĀJIENA DIENA. Darchen – Dirapuk (5120м) 15km, 7 stundas. Šī ir viena no aizraujošākajām dienām: Kailasa “Dienvidu safīra seja” daršans, taka ved pa Lhachu upes ieleju pa Kailash “Rietumu rubīna seju”.

Ir sajūta, ka Lielais Šiva izpaužas visur. Ūdenskritumos, brīnumainos tempļos un gandrīz neredzami klosteri tiek aizsargāti ar augstām klintīm. Viss apkārt ir dzīvs, es gribu pateikties un pagarināt šo mirkli, apskatot Kailasu.

Līdz dienas beigām «Kailasa ziemeļu zelta sejas» darshans. Nakšņošana viesu namā 5060m augstumā.

16.DIENA 22AUG. 2 PĀRGĀJIENA DIENA. Dirapuk - Zuthrul Phug Gompa (4800м). 24 km, 10-12 stundas. Grūtākā un svētākā mūsu svētceļojumu diena. Celieties pulksten 5:30 no rīta. Mēs dodamies uz ārējo garozu caur mūsu ceļojuma augstāko punktu Dolma La Pass (5630m), savienojot divas ielejas - Šivu un Yama. Aiz kalna kores sākas “jaunā laika” skaitīšana. Kā attīrīšanās zīmi mēs atstāsim vecās drēbes caurlaidē. Cilvēki šeit uzdod  jautājumus par dzīves jēgu un pateicas.

Pēcpusdienā sākas gājiens uz leju: gar “Žēlsirdības ezeru” Gauri Kund un klintīm “Karmas ass”, kur tiek nogriezta negatīvā karma, ieejam Parvati ielejā. Mēs sasniedzam Zuthrul Phug klosteri, kur atrodas Milarepa ala, kas šeit atrodās daudzus gadus. Nakšņošana viesu namā pie klostera.

17.DIENA 23AUG. 3 GĀJIENA DIENA. Sāga (4640m). Svētības saņemšana un gājiena pabeigšana. Pēc agrajām brokastīm pēdējās 2-3 stundas gājiens ap Kailasu. Pēc tā beigām - nekavējoties dodieties atpakaļ. Izbraukšana uz Sagu. Nakšņošana Sāgā.

18.DIENA 24AUG. Kerung (3500m). No rīta joga un pranajama. Braucam tālāk caur Lalung La (5200 m), garām milzīgajam tirkīza Peku-tso ezeram ar elpu aizraujošu skatu uz Šišapangmu fonā (8027 m), atkal pa svēto Brahmaputras upi. Nakti pavadām viesu mājā Kerungā, netālu no Nepālas robežas.

19. DIENA 25AUG. Katmandu (1350m). No rīta joga un pranajama. Pēc brokastīm un pēc visām imigrācijas formalitātēm mēs šķērsojam Ķīnas un Nepālas robežu Rasuwa Ghadhi. Pārceļamies uz nepāliešu autobusu un dodamies uz Katmandu. Šodien mēs brauksim caur Dhunche, kas atrodas Langtang nacionālajā parkā. Ierašanās Katmandu un izmitināšana viesnīcā. Tagad viss - atpūta!

20-21-22.DIENA 26-28AUG. Katmandu. Mums ir 3 brīvas dienas Katmandu blakus lielākajai budistu stupai Boudnath, ko sauc par “Vēlmju izpildītāju”. Šis ir ļoti vērtīgs un nozīmīgs laiks. Šīs īpašās vietas enerģija palīdzēs mums sākt izprast iespaidus, pārdzīvojumus un pārdzīvojumus, kas gūti esot Kailasa kalnā.

Es pastāstīšu un parādīšu, ko jūs varat darīt šajās dienās ar jēgu un nozīmi: meditējiet pie stupas, apmeklējiet tibetiešu ārsta Šeraba klīniku, saņemiet ārstniecisko Tibetas Marma masāžu, nopērciet kala čakru vai tvertni Tibetas glezniecības skolā, apmeklējiet spēles meistaru ar dziedošajiem traukiem un atrodiet savu īpašo bļodu, vienkārši pastaigājieties pa suvenīru veikaliem. 28. augusta vakarā noslēdzošās vakariņas.

23. DIENA 29AUG.  Izlidošana no Katmandu uz Rīgu 29AUG 07:40 - 12:55 Stambula 14:50 - 17:50 Rīga (tikai 13 stundas ceļā un viena pārsēšanās)!

OM NAMAH ŠIVAJA!